آموزشی

آموزش اعداد انگلیسی

آموزش اعداد انگلیسی

آموزش اعداد انگلیسی به کودکان

کودکان در هفت سال اول زندگی، مثل فضانوردهایی کوچک‌اند؛ فضانوردهایی که تازه وارد یک سیاره‌ی جالب، عجیب و بامزه شده‌اند. دوست دارند همه‌چیز را کشف کنند و از همه‌چیز سردربیاورند. شما می‌توانید از این فرصت طلایی و علاقه‌ی بچه‌ها به کشف دنیا استفاده کنید و بهشان چیزهای جدید مفیدی یاد بدهید. یکی از کاربردی‌ترین آموزش‌ها، آموزش اعداد انگلیسی به کودکان است.

آموزش اعداد انگلیسی به کودکان

اما دنیای کودکان با دنیای بزرگسالان یکی نیست! آن‌ها علاقه‌ای به حفظ کردن و آموزش‌های خشک ندارند، اگر از راه‌های خوبی برای آموزش اعداد انگلیسی به کودکان استفاده نکنید، ممکن است زبان انگلیسی دل‌شان را بزند. اما این راه‌های خوب و خوش‌منظره کدام‌اند؟

  • در مورد اعداد با کودک گپ بزنید

می‌توانید برای این‌کار از داستان کوتاه ساده استفاده کنید، یعنی هر جای داستان از اعداد استفاده شده بود،برای کودک کاربرد اعداد را توضیح دهید. مثلاً «خانم خرگوشه سه تا بچه داشت» یا «خرگوشه دو تا هویج خورد» در اینجا تعداد بچه ها و تعداد هویج ها رو با هم میشمارید.

  • آهسته و پیوسته حرکت کنید

در مسیر آموزش اعداد انگلیسی به کودکان ، تند رفتن و عجله داشتن مثل تله می‌مانند؛ کلید طلایی هر آموزشی به کودکان، صبر است. انتظار نداشته باشید کودک در یک جلسه تا اعداد دو رقمی و سه رقمی پیش برود. در این راه صبور باشید، اعداد را یکی یکی و نه با هم، به کودک آموزش دهید. از عدد صفر شروع کنید و بسته به علاقه، شوق، سن و ظرفیت کودک پیش بروید. همچنین حواس‌تان باشد تا کودک یک عدد را کامل یاد نگرفته، سراغ عدد بعدی نروید.

  • ابزارها به کمک‌تان می‌آیند

برای آموزش اعداد انگلیسی به کودکان ، می‌توانید از ابزارهای مختلفی کمک بگیرید؛ عکس‌ها، شعرها، آهنگ‌ها، داستان‌ها، کارتون‌ها و بازی‌ها می‌توانند در این مسیر حسابی شما را به جلو ببرند. می‌توانید وقت آموزش هر عدد، تصویرش را روی کاغذ بکشید و با صدای بلند تلفظش کنید، بعد از کودک بخواهید عدد را بنویسد و تکرار کند. شعرها و آهنگ‌های مختلفی برای آموزش انگلیسی برای کودکان در دسترس هستند، می‌توانید سراغ آن‌ها هم بروید. کارتون‌های موزیکال انگلیسی برای آموزش اعداد، انتخاب‌هایی طلایی هستند که کودکان را مشتاق و هیجان‌زده می‌کنند.

  • از زندگی روزمره کمک بگیرید

عددها، عصای دست ما هستند و هرروز در زندگی جریان دارند. می‌توانید حین کارهای روزمره، اعداد را به کودک آموزش دهید؛ مثلاً وقت لباس پوشاندن، از کودک بخواهید انگشت‌هایش را بشمارد، یا چشم‌ها و دست‌ها و پاهایش. وقت خوردن صبحانه لقمه‌ها را بشمارید، می‌توانید از وسایل خانه هم کمک بگیرید، مثلاً همراه کودک گلدان‌ها را به زبان انگلیسی بشمارید.

یک راه موثر دیگر این است که از کودک بخواهید به تعداد اعضای خانواده به زبان انگلیسی بشمرد و قاشق یا چنگال بیاورد، اینکار باعث می‌شود اعداد در ذهن کودک جا بیفتند.

  • بازی‌ها معجزه می‌کنند

بازی‌ کودک، تنها بازی نیست. در سال‌های اول زندگی بازی بهترین معلم است. می‌توانید از این امکان شگفت‌انگیز حسابی استفاده کنید. بازی باعث می‌شود کودکان از یادگیری لذت ببرد، همچنین بازی‌ها عمر ماندگاری مطالب را در ذهن کودک بالا می‌برند.

چند بازی که می‌توانند معلم آموزش اعداد انگلیسی به کودک باشند:

بازی شماره ۱ : لِی‌لِی

لی‌لی یک بازی نوستالژیک و سن‌وسال دار است که نسل به نسل انتقال پیدا می‌کند. می‌توانید از این بازی زیبا و جذاب، برای آموزش اعداد انگلیسی برای کودک استفاده کنید. تنها کافی‌ست یک صفحه‌ی لی‌لی انگلیسی بکشید.این بازی کودک را به جذاب‌ترین شکل ممکن با اعداد و ظاهرشان درگیر می‌کند. سعی کنید هنگام بازی هم اعداد را چندین بار تکرار کنید تا تلفظ‌شان ملکه‌ی ذهن کودک شود.

بازی شماره ۲؛ اعداد گم شده را پیدا کنید

اعداد انگلیسی را روی کاغذ و به ترتیب بنویسید، بعد یکی از اعداد وسطی را پاک کنید. در مرحله‌ی بعدی از کودک بخواهید دنبال عدد گم‌شده بگردد. می‌توانید در این مسیر از فلش‌کارت‌ها هم استفاده کنید و یک عدد را بردارید؛ اگر کودکتان در ابتدای مسیر است، اعداد را به ترتیب بنویسید، ولی اگر کمی با اعداد آشنا شده، می‌توانید ترتیب اعداد را بهم بریزید، بعد از کودک بخواهید اعداد را مرتب کند و حدس بزند کدام عدد کم است.

بازی شماره ۳ ؛ اینو بشمار

برای شمارش اعداد ۰ تا ۵ می‌توانید از اعضای بدن و اشیا کمک بگیرید؛ مثلاً برای عدد صفر بگویید، تو چند تا شاخ داری؟ تو چند تا دم داری؟ برای عدد یک، تو چند تا دهن داری؟ چند تا دماغ داری؟ برای عدد دو، تو چند تا چشم داری؟ چند تا گوش داری؟ برای عدد سه می‌توانید از مثلث‌ها کمک بگیرید و یک شکل بامزه بکشید و همین‌طور بقیه‌ی عددها.

بازی شماره ۵ ؛ نقاشی

نقاشی‌ها، یکی از جذاب‌ترین معلم‌های دنیا برای کودکان هستند. می‌توانید از این معلم جذاب حسابی کمک بگیرید؛ مثلاً “تو نقاشیت چند تا درخت داری؟ آفرین two؛” یا “گلت چند تا گلبرگ داره؟ seven.” این بازی باعث می‌شود کودک کم‌کم به عددها دقت کند و آ‌ن‌ها را به ذهن بسپارد.

چند نکته‌ی طلایی برای آموزش زبان انگلیسی برای کودک

  • برای آموزش به کودک، بهترین راه وارد شدن از طریق علاقه‌مندی‌های کودک است؛ ببینید کودک به کدام روش علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهد. می‌توانید آموزش را با عروسک‌ها و ماشین‌هایش شروع کنید، می‌توانید از انیمیشن موردعلاقه‌اش کمک بگیرید، می‌توانید شعر بخوانید و یا کاردستی درست کنید؛ هر کودکی به یکی از این روش‌ها علاقه نشان می‌دهد.
  • ناامید نشوید! اگر ابتدای راه تمام روش‌های‌تان شکست خوردند ناامید نشوید، صبور باشید و آهسته جلو بروید؛ هزاران بازی، آهنگ و کارتون برای آموزش اعداد انگلیسی به کودکان وجود دارد، می‌توانید آن‌ها را هم امتحان کنید.
  • هرگز در مسیر آموزش با کودکان تندی و یا زیاده‌روی نکنید، این کار تمام تلاش‌های‌تان را برباد می‌دهد و کودکان را به طور کل از آموزش زده می‌کند.
  • قدرت تکرار را دست کم نگیرید؛ تکرار باعث می‌شود آموزش‌ها در ذهن کودک جا بیفتند، همه جا پای اعداد را باز کنید، وقت غذا خوردن، حمام کردن، لباس پوشیدن و مهمانی رفتن.

آموزش اعداد انگلیسی به کودکان

لب کلام

دوران کودکی، دوران داشتن ذهن آزاد و تمایل برای یادگیری است؛ می‌توانید از این توانایی‌های کودک‌تان برای آموزش اعداد انگلیسی استفاده کنید. آموزش اعداد انگلیسی کودکان را برای یادگیری این زبان آماده می‌کند؛ همچنین می‌تواند آن‌ها را به یادگیری بیشتر این زبان ترغیب کند.

رمز موفقیت آموزش اعداد به زبان انگلیسی به کودکان، رفتن از راه‌های درست است؛ الگوی یادگیری کودکان با بزرگسالان یکی نیست، کودکان باید در نهایت آرامش و لذت مطالب را یاد بگیرند و به ذهن بسپارند. در این مطلب از زبانشناس با بعضی از روش‌های هیجان‌انگیز آشنا شدید، اما برای آموزش اعداد به کودکان هزارویک راه وجود دارد که می‌توانید از بین‌شان انتخاب کنید.

https://zabanshenas.com/teaching-numbers-kids/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *